KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16152007
*
nr 1615 2007
Berndt Wennström
(f. 1945), Sverige
Kustlandskap. Signerad. Blandteknik, bildmått: 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 34x38 cm
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:06:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 08:51:36
1
Vinnande bud
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Berndt Wennström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berndt wennström blandteknik kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
6134 Blandteknik
Johan Lorens (Nilsson) Riddersporre (1860-1932). S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:34
-
6061 Blandteknik
Mikhail Abramovich Balunin, Signerad, skogsstuga, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:29
-
6065 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, blandteknik, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:50
-
6133 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:57
-
6066 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Soldat, 25x20 cm, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:09
-
1008 Blandteknik
Ulf Lundell (f. 1949), Sverige. Signerad UL -95. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:51
*
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Berndt Wennström
nr 1615 2007
Berndt Wennström
(f. 1945), Sverige
Kustlandskap. Signerad. Blandteknik, bildmått: 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 34x38 cm
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 08:51:36 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Berndt Wennström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berndt wennström blandteknik kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
6134 Blandteknik
Johan Lorens (Nilsson) Riddersporre (1860-1932). S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:34 -
6061 Blandteknik
Mikhail Abramovich Balunin, Signerad, skogsstuga, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:29 -
6065 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, blandteknik, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:50
-
6133 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:57 -
6066 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Soldat, 25x20 cm, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:09 -
1008 Blandteknik
Ulf Lundell (f. 1949), Sverige. Signerad UL -95. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:51